Control and management of solar charger using microgrids and photovoltaic cells
  1. Tez No: 796711
  2. Yazar: MUNTAHA JABUR KADHUM AL-FATLAWI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KEVORK MARDİKYAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Küresel bir senaryoda, dağıtım ağlarında talepte bir artış, Fosil yakıtların hem kıtlıklarından hem de çevreyi koruma isteğinden hareketle kullanılması özellikle sera gazı emisyonlarının (GHG) azaltılması yoluyla çevre. Dolayısıyla bu kağıt, bir güneş enerjisi sistemi içinde bir veya daha fazla depolama aracının/aracının kullanılması amacıyla konumlandırılmıştır. kesintili üretim ve tüketim kaynaklarından oluşan şarj cihazı ana şebekeye bağlanır. Hedeflenen problem sınıfını belirledikten ve Vaka çalışmamızı oluşturan belirli bir projede, çalışmanın daha metodolojik olması amaçlanmaktadır. Solar şarj cihazlarındaki ana araştırma alanımızla ilgileniyoruz. optimizasyonu ile ilgilidir. solar şarj cihazı için yönetim ve boyutlandırma konularını entegre eden sistem tasarım süreci elementler. Bu tezde seçilen çözümler, yöntemlerle ilişkili olarak sunulmuştur. edebiyatta rastlanır. Birçok çalışmada olduğu gibi solar şarj cihazının çalışması dayalı finansal maliyeti en aza indirecek şekilde enerji akışlarını optimize ederek öngörmektedir. çevresel ve tarife verileri. Sistemin optimum tasarımı için, yönetim döngüsünü iç içe geçiren bir yaklaşım ve boyutlandırma döngüsü öngörülmüştür, ancak karmaşıklığın akıllı bir şekilde azaltılmasını gerektirir. sorun.
Özet (Çeviri)
In a global scenario, there is an increase in demand in distribution networks, a decline in the use of fossil fuels motivated both by their scarcity and by the appeal to preserve the environment, especially through the mitigation of the emission of greenhouse gases (GHG). This paper is thus positioned with a view to using one or more storage means(s) within a solar charger comprising intermittent production and consumption sources, all of which are connected to the main grid. After having located the class of problem targeted and the particular project that constitutes our case study, the study aims to be more methodological by dealing with our main line of research in solar chargers. It concerns the optimization of the system design process integrating management and sizing issues for the solar charger elements. The solutions chosen in this thesis are presented in relation to the methods encountered in the literature. As in many studies, the operation of the solar charger is envisaged by optimizing energy flows so as to minimize the financial cost based on environmental and tariff data. For an optimal design of the system, an approach that interweaves the management loop and the dimensioning loop is envisaged but requires an intelligent reduction in the complexity of the problem.