Provide a new framework for blockchain based integrated and resource classification for the cloud
Bulut için blok zincir tabanlı entegre ve kaynak sınıflandırması için yeni bir çerçeve sağlayın
  1. Tez No: 799323
  2. Yazar: FIRAS HAMMOODI NEAMAH AL-MUTAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
İmalat sektöründeki araştırmacılar son zamanlarda bulut oluşturma konusuna artan bir ilgi gösterdiler. Bulut üretimi, birincil amacı kapsamlı hizmet talebine dayalı erişim sağlamak olan, bulut bilişime dayalı müşteri merkezli bir üretim stratejisidir. Mevcut bulut mimarisi ise merkezi ağ yapısı ve operasyonlarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Temel olarak, merkezi bir ağ yetersiz esneklik, etkinlik, güvenilirlik ve güvenlik sunar. Bu çalışmada, bulut üretimi için merkezi olmayan bir ağ mimarisinin geliştirilmesi, blockchain teknolojisi ile mümkün kılınmıştır. Eşler arası bir ağ görevi gören Blockchain ile merkezi bir eşler arası ağ oluşturulabilir. Sağlık sektörü büyüyerek hizmet sunumunda önemli bir aktör haline geldi. Son yıllarda hastalar uzaktan gözlem hizmetlerini daha faydalı bulmuşlardır. Sağlık pratisyenleri, hastalar fiilen orada değilken hastanelerde veya kliniklerde teşhis koyan ve tedavi öneren gözlem sistemleri oluşturur. Sensörler hastaların vücutlarının içine/üzerine implante edilir. Sağlık hizmetleri sistemlerinde kablosuz veri alışverişi mümkündür. Blok zincirinin özelliklerini kullanarak sağlık sistemleri geliştirilebilir (örneğin, dağıtılmış defter, merkezi olmayan depolama ve kimlik doğrulama). Bu şekilde akıllı sözleşmeler, bilgilerin kimlik doğrulamasını ve dağıtımını ve ayrıca katılımcı kriterlerini otomatikleştirir. Kullanıcı veya diğer bileşenlerin sayısı arttığında, blok zincirleri ve akıllı sözleşmeler kaliteli hizmeti sürdürmelidir. Ölçeklenebilirlik, artırılmış güvenlik ve optimum performans, blok zincirlerine dayalı akıllı sözleşmelerin teknik zorluklarıdır.
Özet (Çeviri)
Researchers in the manufacturing sector have recently shown an increased interest in the topic of cloud creation. Cloud generation is a customer-centric production strategy based on cloud computing, with the primary goal of providing access based on comprehensive service demand. The existing cloud architecture, on the other hand, has issues with a centralized network structure and operations. Basically, a centralized network offers insufficient flexibility, effectiveness, reliability, and security. In this study, the development of a decentralized network architecture for the cloud generation is made possible by blockchain technology. With Blockchain acting as a peer-to-peer network, a centralized peer-to-peer network might be created. The healthcare industry grew and became a significant actor in the provision of services. In recent years, patients have found remote observation services to be more beneficial. Healthcare practitioners create observation systems that diagnose and prescribe therapy in hospitals or clinics when patients are not actually present. Sensors are implanted in/on the bodies of patients. Wireless data interchange is possible across healthcare systems. Using characteristics from the blockchain, healthcare systems could be enhanced (e.g. distributed ledger, decentralized storage, and authentication). In this way, smart contracts automate the authentication and distribution of information, as well as participant criteria. When the number of users or other components increases, blockchains and smart contracts should maintain quality service. Scalability, increased security, and optimal performance are all technical challenges of smart contracts based on blockchains