Emotions in the media reflections of European Union's migration,security and defence policy
- Tez No: 799822
- Danışmanlar: DR. TEREZA CAPELOS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: The University of Birmingham
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu araştırma, Avrupa Birliği'nin Göç, Güvenlik ve Savunma Politikalarının medyadaki yansımalarında işlenmiş duyguları tespit etmekte ve incelemektedir. Medyanın yer verdiği bu duyguların çalışılması; söz konusu duyguların toplumsal kapsayıcılık, sosyal dışlanmışlıkta yadsınamaz etkileri olduğundan ve siyasa belirlenmesinde bir referans noktası olabilmesi nedenleriyle önemi haizdir. Bu araştırma özellikle 2015'teki Suriyeli mülteci akışı ile yoğunlaşan Avrupa Birliği politikalarının duygusal haritasını çizmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, The Telegraph gazetesinde, 2015 ve 2018 yılları arasında yayınlanmış gazete makaleleri üzerinde bir medya içerik analizi yapılmıştır. Bu içeriklerde, duygu beyanları; duyguların valanslarına göre (pozitif/negatif), duygusal düzene göre (örtük/açık) ve duygu seviyesine göre (bireysel/kolektif) incelenmiştir. Bu analizlerin sonucunda elde edilen verilerle alakalı olarak, bu çalışma, duygular ve onların medya yansımaları arasında ilişkiyi, medyanın rolünü, korku siyasetini/kültürünü ve göçün güvenlikleştirilmesini tartışmaktadır
Özet (Çeviri)
This research detects and examines emotions embedded in the media coverage of European Union's Migration, Security and Defence Policies. Emotions towards the coverage of these policies are vital since they have undeniable implications in social inclusion, exclusion and policy-making. The identification of the emotions towards these policies helps to create a reference point for future policies and predict their implications and the responses towards the policies better. This research intends to draw the emotional map of specifically the EU policies that are intensified as a response to 2015 Syrian refugee flow. To this end, this study conducts a media content analysis on the articles published in The Telegraph between 2015 and 2018. Emotional expressions are analysed according to their valence (positive/negative), emotion regulation (implicit/explicit) and level (individual/collective). In the light of the outcomes derived from the analysis, this research discusses the relationship between emotions and their reflections in media, the role of media, politics of fear and securitization of migration.