Design of FPGA based PLC and its use in remotely controlled induction motor drive
FPGA tabanlı PLC tasarımı ve kullanımı uzaktan kumandalı indüksiyon motor sürmek
  1. Tez No: 799849
  2. Yazar: ABDULLAH ABDUL GHAFOOR SALEH SALEH
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Sürekli gelişimin bir sonucu olarak, değişken hızlı sürücünün önemi artmıştır. son yıllarda dramatik bir şekilde Zamanla, modüler ve daha standartlaştırılmış sürücülere yönelik talep artmış olan. Tristör teknolojisi, yüksek hızlı dijital anahtarlama sistemleri, mikroişlemciler, Programlanabilir Mantık Denetleyicisi (PLC), mikro bilgisayarlar ve mikro denetleyiciler, tahrik teknolojisinin popülaritesine katkıda bulundu. Yüksek performanslı ve güvenilir sürücüler, zaten ileri teknoloji ile kullanılıyor. Düşük güç kullanımıyla çerçeveleri çalıştırır ve küçük boyut, yüksek voltaj, minimum masraf yürütme ihtiyaçlarını karşılamak için bugün popülerdir, ve bilgi tedarik çerçeveleri aracılığıyla uzaktan gözlem. Önemli bir başlangıç aşaması uzaktan bulunan sürücüler için karmaşık plan ve kontrol teknikleri oluşturmada mevcut PLC çerçevesi. Enlistment motor sınırları yüksek teknoloji ile dijitalleştirilecek önerilen çerçevenin yeniden yapılandırılabilir programlanabilir araçlarını kullanan kesinlik ve hız ve yeterli dönüştürme hızına sahip Basitten Bilgisayarlıya Dönüştürücüler. FPGA olacak kullanarak farklı motor sınırlarını göstermek için FPGA ile LCD bağlantısı için kullanılır. monte edilecek aynı anda çalışan model. uygulamaya gelince, VHDL kodlu donanım modülleri olan FPGA, Xilinx tarafından kullanılacaktır.
Özet (Çeviri)
As a result of continuous development, the importance of variable speed drive has risen dramatically in recent years. Over time, the demand for modular and more standardized drives has increased. Thyristor technology, high-speed digital switching systems, microprocessors, Programmable Logic Controller (PLC), microcomputers, and microcontrollers have all contributed to the popularity of drive technology. High-performance and reliable drives are already being used with advanced technology. Drives frameworks with low power utilization and little size are popular today to satisfy the needs of high voltage, minimal expense execution, and remote observing through information procurement frameworks. A significant initial phase in creating complex plan and control techniques for remote-found drives has been made with the present PLC framework. Enlistment engine boundaries will be digitalized with high exactness and speed utilizing the proposed framework's re-configurable programmable gadgets and Simple to Computerized Converters with sufficient transformation speed. FPGA will be utilized for LCD connect with the FPGA to show different engine boundaries utilizing the simultaneously working model that will be assembled. When it comes to implementing the VHDL-coded hardware modules, the FPGA will be employed by Xilinx.