Design and performance analyzing of WiMAX network İEEE 802.16 based on OPNET modeler
Tasarım ve performans analizi OPNET tabanlı WiMAX ağ IEEE 802.16 modelleyici
  1. Tez No: 800427
  2. Yazar: AHMED ALOBAIDI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MESUT ÇEVİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
En büyük koordinasyon bölgesi nedeniyle, ayrıca göndermenin önemsiz masrafı, ve hızlı veri hızları, WiMAX uzaktan en son milleri vermek için umut verici bir gelişmedir. üyelik. Video Konferans, hızla gelişen gelişmelerden biridir ve yerini alması gerekir. standart devre değiş tokuşlu video ilişkilendirmeleri. Video Konferans ek olarak kabul edilir kalitesi için dikkatli bir plan gerektiren WiMAX'ın bu cellat uygulamaları için ilk siz olun. hizmet oyun planları. Bu çalışmadaki önemli konu, bu konuyu incelemek ve incelemektir. daha küçük WiMAX üyeliklerinde Video Konferans tanıtımı. iş bitmişti WiMAX üyeliğiyle ilgili çeşitli bakış açılarının gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi yoluyla ve Video Konferans planları, örneğin, WiMAX ilişkilendirme sınıfları, uyarlanabilirlik ve odak sayısı. Verimi ve gecikmeyi mümkün olduğu kadar koordine edin. eğlence OPNET Modeler kullanan çeşitli WiMAX ağ koşulları. Elde edilen sonuçlara göre, video konferans ile ilgili gönderilen trafik için hesaplanmıştır. Yükseltme süresi, yerleşik süre 13990000 bayta ulaştığında 109 saniyede başlatıldı oran, trafik 110 saniyede yükselirken ve zaman 290000 civarında sabitlenirken bayt hızı ve genel WiMAX gecikmesi, ilk 100 için 0,31 yükseltme gecikmesi için düzenlenmiştir. saniye sonunda toplam 300 kez 1.25'e ulaşan sabit süre simülasyon.
Özet (Çeviri)
Because of the greatest coordination region, the unimportant expense of sending furthermore, and quick data rates, the WiMAX is a promising improvement for giving remote latest miles affiliation. Video Conferencing is one of the quickly making advances and ought to supplant the standard circuit exchanged video associations. Video Conferencing is in addition considered to be the first for these executioner apps of WiMAX that require a watchful plan for quality-of- service game plans. The important issue in this work for studying and examining this introduction of Video Conferencing in smaller WiMAX affiliations. The work had finished through the overview and assessment of several perspectives related to the WiMAX affiliation and Video Conferencing plans, for example, WiMAX association classes, adaptability, and the number of focuses. As far as possible coordinate throughput, and delay. The entertainment of various WiMAX network conditions utilizing OPNET Modeler. According to the results, the video conferencing has been calculated for traffic sent regarding the raising time was initialized at 109 seconds when the settled time reached at 13990000 bytes rate, while the traffic received raising at 110 seconds and the time of settled around 290000 bytes rate and the overall WiMAX delay is arranged for 0.31 raising delay for the first 100 seconds while the settled time that arrived to 1.25 for the overall 300 times as the end of the simulation.