Harmonik analizde reel Hardy uzayları ve integral operatörleri
Real Hardy spaces and integral operators on harmonic analysis
  1. Tez No: 803282
  2. Yazar: EMRE YILDIRIM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ AKBULUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu yüksek lisans tezinde, Hardy uzayları ve harmonik analizin klasik operatörlerinin bu uzaylardaki sınırlılıkları hakkında bilgi verilecektir. İlk bölümde, literatürde bu konu ile ilgili araştırmaları olan bir çok matematikçi hakkında bilgi verilmiş ve bu çalışmanın amacından bahsedilmiştir. İkinci bölümde, tez konusunda geçen bazı temel tanım ve özellikler verilecektir. Üçüncü bölümde, Hardy uzaylarının karakterizasyonu, tanım ve özellikleri verilecektir. Son bölümde ise harmonik analizin integral operatörlerinin Hardy uzaylarındaki sınırlılıkları ile ilgili sonuçlara yer verilecektir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we will inform you about Hardy spaces and the boundedness of classical operators of harmonic analysis in these spaces. In the first section, information is given about many mathematicians studying in this field in the literature and also about the purpose of this study. In the second section, some basic definitions and features of the thesis will be given. In the third section, the characterization, definition and properties of the Hardy spaces will be given. In the last section, the results about the boundedness of integral operators of harmonic analysis in Hardy spaces will be given.