Utilization of critical path method in the planning of Izmir winery wastewater treatment plant
- Tez No: 8132
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAL EREL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1990
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
ÖZET îZMîR TEKEL ŞARAP FABRîKASI ARITMA TES*S±NîN PLANLAMA VE ZAMAN ÇîZELSESîNîN HAZIRLANMASINDA KRîTîK YOL METODUNUN KULLANIMI îBRAHîM VOLKAN BODUR Yüksek Lisans Tezi Tez Yöneticisi : Y. Doc- Dr. ERDAL EREL Şubat İ990, 80 Sayfa Kritik Yal Metodu (KYM), projelerin hazırlanması ve uygulanması süresince, zaman çizelgesinin hazırlanması, kontrol ve koordinasyonun sağlanması ve problemlerin çözümlenmesinde, yöneticilere yol gösterici, ekonomik ve yararlı bir araçtır. Bu çalışmada, KYM îzmir Tekel Şarap Fabrikası Arıtma tesisine uygulandı. Bu projenin zaman çizelgesi KYM ile hesaplandı ve bunun ilişik agı ve çubuk d i ag ramı, proje yönetim ve kontrol programı olan Primavera Project Planner ile çizildi» Anahtar Kelimeler s | kritik yol metodu, planlama ve y: zaman çizelgesi, pissu ^'arıtma tesisi IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT UTILIZATION OF CRITICAL PATH METHOD IN THE PLANNIN8 OF İZMİR WINERY WASTEWATER TREATMENT PLANT IBRAHIM VOLKAN BODUR Master of Business Administration Supervisor s Assist Prof. ERDAL EREL February 1990, SO Pages Critical Path Method (CPM) is an economic and useful tool to aid managers during preparation and application of projects for scheduling, giving control and coordination, and solving the problems. In this study, CPM is applied to İzmir Winery Wastewater Treatment Plant. A schedule is calculated by CPM and its network diagram and bar chart of works is prepared with the Primavera Project Planner which.is a project management and control software. Keywords : critical. path method, planning and scheduling, wastewater treatment plant.