The relationship between psychological well-being and stress in medical school students
Tıp fakültesi öğrencilerinde psikolojik mutluluk ve stres arasındaki ilişki
  1. Tez No: 813973
  2. Yazar: ABDELRAHMAN YASSER MOHAMED TOBL TOBL
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. AHMET MİDİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Psikoloji, Psychology
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Adli Psikoloji Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Psikoloji Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu tez, yalnızca birinci sınıftan altıncı sınıfa kadar olan grupları hedef alacak olan tıp fakültesi öğrencilerinde psikolojik iyilik hali ile stres arasındaki ilişkiyi ele almaktadır. Bu amaçla tıp öğrencileri için stres, sağlık gibi anahtar kelimeler tanımlanmıştır. Ek olarak, ilişkinin avantajları listelenir. Teorik kısım en bilinen grupla ilgilenir. Bu makale, tıp fakültesi öğrencilerinde psikolojik iyi oluş ve stres arasındaki ilişki için yönergeler sunmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis deals with the relationship between psychological well-being and stress in medical school students that are going to target the groups from year one to year six only. For this purpose, keywords, such as stress, and well-being for the medical students, are defined. In addition, the advantages of the relationship are listed. The theoretical part deals with the most known group. This paper provides guidelines for the relationship between psychological well-being and stress in medical school students.