Ortak projelerde güven ve bilgi paylaşımının rolü: Tekmerler üzerinde bir araştırma
The role of trust and information sharing in joint projects: A study on technology development centers
- Tez No: 814318
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYŞE GÜNSEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu çalışma; günümüzde bir hayli yaygınlaşan ortak proje geliştirme konusu üzerine yapılmıştır. Ekonominin geldiği noktada artık tek başına herhangi bir konuda çalışma yapılması oldukça zor olmaktadır. Bu kapsamda projeler, farklı ortaklar ile yapılır hale gelmiştir. Çalışma kapsamında ortak geliştirilen projelerde işletmelerin, ortakları ile olan güven ve bilgi paylaşımı ilişkisi ele alınmıştır. Çalışma Kocaeli bölgesi tekmerleri üzerinde yapılmıştır. Araştırmada, işletmeler arası güven ve bilgi paylaşımının proje hızı ve başarısı üzerindeki etkisi incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This study has been done about joint Project development which has become widespread in today's world . Due to today's economical position , working individually about a subject has become harder . Therefore , projects are done with different partners . Within the scope of the study , relation of trust and information sharing between cooperates and their partners about their mutual Project has been considered . This survey research has been conducted on technology centers in Kocaeli , and this study has analyzed reliance and information sharing between cooperates effects on Project speed and achievement .