Lojistik fonksiyon: ilgili tanımlar, teoriler ve bazı uygulamalar
Logistic function: related definitions, theories and some applications
  1. Tez No: 815660
  2. Yazar: AHLAM MOHAMMED SAEED SAEED
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN IRMAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu tez çalışmasında, reel ve kompleks değişkenli (parametreli) lojistik (Sigmoid) fonksiyonun bazı özel biçimleriyle ilgili gerekli bilgiler öncelikli olarak tanıtılacak ve daha sonra da, karmaşık (parametreli) lojistik fonksiyonun çeşitli türleri ile ilişkilen-dirilen çeşitli eşitsizlerden ve diferansiyel eşitsizliklerden oluşan bazı sonuçlar belirlenecektir. Ayrıca, bu sonuçlarla ilgili bazı özel çıkarımlar da sunulacaktır.
Özet (Çeviri)
In this thesis study, certain necessary information pertaining to the Logistic (Sigmoid) function with reel-complex variable (parameter) and some of its special forms will be firstly introduced, and some results consisting of several inequalities and differential inequalities associating with various types of the complex logistics function will be then determined. Moreover, a number of special implications relating to those results will be also presented.