An Implementation of general purpose interface bus (GPIB)
  1. Tez No: 8166
  2. Yazar: ORHAN KAPANCIK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HASAN GÜRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
GENEL AMAÇLI ARA BA?LANTI BlRlMlNîN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ KAPANCIK, Orhan Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Müh. Böl., Yüksek Lisans Tezi Tez Yöneticisi s Prof.Dr.Hasan Güran 147 Sayfa, Şubat 1990 ÖZET Bu tezde INTEL, 80S 5 mikroislemcisine dayalı» bir Genel Amaçla Ara Bağlantı Birimi tasarımlanıp gerçekleştirilmiştir. Bu cihaz üzerinde GPIBf iki RS232 iletişim portu, ve 24 bitlik genel amaçlı sayısal giriş- çıkış kapısına sahiptir. Bu cihaz GPIB kontrol edici olarak programlanmıştır. Tuş takımı üzerinden değişkenler girilmekte ve işletim kipleri seçilmektedir. ölçülen ve hesaplanmış değerleri sıvı kristalli nokta dizeyli gösterici birimi üzerinde gösterilmektedir. Anahtar sözcük 5 Genel Amaçlı Ara Bağlantı Birimi BİLİM SAYISAL KOD iv 619.03.01
Özet (Çeviri)
AN IMPLEMENTATION OF GENERAL PURPOSE INTERFACE BUS (GPIB) KAPANCIK, Orhan Faculty of Engineering Department of Electrical and Electronics Eng. M.S. Thesis Supervisor s Prof. Dr. Hasan Guran 147 Pages, February 1990 ABSTRACT In this thesis, an INTEL 8085 microprocessor based General Purpose Interface Bus is designed and implemented. It has GPIB,, two RS232 communication ports and a 24 bit general purpose digital input-output port. It is programmed as an GPIB controller. System parameters can be entered and the operation modes can be selected with a keyboard. The measured and computed values are displayed by a liquid crystal dot matrix display unit. Key words General Purpose Interface Bus SCIENCE COD... 619.03.01