Dejenere integral dönüşümler
Degenerate integral transforms
- Tez No: 823905
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ OLGUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır, bu bölümde yapılan çalışmalar ve tezin genel amacı hakkında bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde, dejenere Gamma fonksiyonu ve dejenere Laplace dönüşümü açıklanmıştır. Üçüncü bölümde, ARA integral dönüşümü açıklanarak bu dönüşümle ilgili uygulamalar verilmiştir. Dördüncü bölümde ise ARA integral dönüşümünün dejenere hali tanımlanmış ve çeşitli uygulamalar verilmiştir. Bu bölüm tezin orijinal kısmıdır. Beşinci bölüm ise tartışma ve sonuç kısmından oluşmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devated to the introduction, which contains information on the studies as well as the general purpose of the thesis. In the second chapter, the degenerate Gamma function and the degenerate Laplace transform are explained. In the third chapter, the ARA integral transform is explained and applications related to this transform are given. In the fourth chapter, the degenerate form of the ARA integral transform is defined and various applications are given. This chapter is the original part of the thesis. The fifth chapter consists of discassion and conclusion.