Value creation in web 3.0
Web 3.0'da değer yaratma
  1. Tez No: 829159
  2. Yazar: VATAN RAHIMLI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CAFER ŞAFAK EYEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Web 1.0'dan yaklaşmakta olan Web 3.0 dönemine doğru yaşanan hızlı değişim, dijital değer üretiminde önemli bir değişime işaret etmekte ve çağdaş müşteri etkileşimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu çalışma, dijital pazarlamanın nasıl geliştiğini, statik bilgi alışverişinden müşterilere daha fazla etki sağlayan dinamik, merkezi olmayan etkileşimlere nasıl geçildiğini incelemektedir. Web 3.0 olarak da bilinen“Semantik Web”, mahremiyete değer veren ve doğrudan eşler arası bağlantıyı teşvik eden özgün, kişiselleştirilmiş deneyimler için olanaklar sunuyor. Bu merkezi olmayan platformlar geleneksel pazarlama varsayımlarını teste tabi tutuyor ve daha açık, değer odaklı yaklaşımlar gerektiriyor. Sonuç olarak, şirketler stratejilerini yeniden düşünmeli ve gerçek değer katmak için işbirliğine, güvene ve ilişki kurmaya önem vermelidir. Bu çalışmanın değeri, Web 3.0 çağında dijital ortamın taktiksel olarak kavranmasını sağlayarak teorik anlayışın ötesine geçmektedir. Bu çalışma, müşteri davranışları, değer yaratma kavramları ve dijital pazarlamanın içindeki araçların kapsamlı bir şekilde incelenmesi yoluyla hızla değişen dijital ortamda başarılı bir navigasyon ve sürdürülebilir büyümenin yolunu açmaktadır. Bulgular, tüketici bağlantılarını geliştirmede dijitalin potansiyelini anlamak ve gerçekleştirmek için çalışan akademisyenler ve profesyoneller için önemli sonuçlara sahiptir.
Özet (Çeviri)
The rapid change from Web 1.0 to the upcoming Web 3.0 era marks a significant shift in the generation of digital value and has a significant impact on contemporary client interaction. This study looks at how digital marketing has evolved, moving from static information exchange to dynamic, decentralized interactions that give customers more influence. The“Semantic Web”, also known as Web 3.0, offers possibilities for genuine, individualized experiences that value privacy and encourage direct peer-to-peer connection. These decentralized platforms put traditional marketing assumptions to the test and call for more open, value-driven approaches. As a result, companies must rethink their strategies and put an emphasis on collaboration, trust, and relationship building in order to add real value. This study's value goes beyond theoretical understanding by providing a tactical comprehension of the digital environment in the Web 3.0 age. This study lays the road for successful navigation and sustainable growth in a fast-changing digital environment through a thorough investigation of customer behaviour, value generation concepts, and the tools inside digital marketing. The findings have significant ramifications for academics and professionals working to understand and realize the potential of digitalis in improving consumer connections.