Sağlık turizminde müşteri tatmininin elektronik kulaktan kulağa pazarlama (E-wom) ve tekrar ziyaret etme niyetine etkisi; Kuşadası'nda bulunan yerli ve yabancı turistler üzerine bir araştırma
The effect of customer satisfaction on electronic word of mouth marketing (E-wom) and revisit intention in health tourism; Research on domestic and foreign medical tourists in Kuşadası
  1. Tez No: 829530
  2. Yazar: NESLİHAN KUTAY SARAYKÖYLÜ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÜLKER ÇOLAKOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, Health Care Management
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Turizmi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Sağlık Turizminde Müşteri Tatmininin Elektronik Kulaktan kulağa Pazarlama (E-Wom) Ve Tekrar Ziyaret Etme Niyetine Etkisi; Kuşadası'nda Bulunan Yerli Ve Yabancı Turistler Üzerine Bir Araştırma Kutay Sarayköylü, N. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dalı, Sağlık Turizmi Programı, Yüksek Lisans Tezi, Aydın, 2023. Amaç: Bu çalışma Sağlık Turizminde Müşteri Tatmininin Elektronik Kulaktan kulağa Pazarlama (E-Wom) ve Tekrar Ziyaret Etme Niyetine Etkisini incelemek amacıyla yapılmıştır. Araştırmanın alt amacı ise sağlık turistlerinin demografik özelliklerine göre tatmin düzeylerinin Elektronik Kulaktan kulağa Pazarlama (E-Wom) ve Tekrar Ziyaret Etme Niyetine Etkisinin arasında bir ilişki olup olmadığının araştırılmasıdır. Gereç ve Yöntem: Çalışmada Nicel araştırma yöntemlerinden ilişkisel tarama modeli kullanılmıştır. Veri toplama tekniği olarak anketten yararlanılmıştır. Veriler Kuşadası'nı sağlık turizmini gerçekleştirme amacıyla ziyaret eden yerli ve yabancı 484 sağlık turistin Ocak-Nisan döneminde yapılan anketlerle elde edilmiş ve analize tabi tutulmuştur. Bulgular: Araştırmaya 31 farklı ülkenden 484 turist katılım sağlamıştır.
Özet (Çeviri)
The effect of customer satisfaction on Electronic word of mouth marketing (E-WOM) and revisit intention in Health Tourism; Research on domestic and foreign medical tourists in Kuşadası. Kutay Sarayköylü, N. Aydın Adnan Menderes University, Department of Health Sciences Institute, Health Tourism Programme, Master Thesis, Aydın, 2023. Purpose: This study was conducted to observe the Effect of Customer Satisfaction on Electronic Word of mouth Marketing (E-Wom) and the Intention to Revisit in Health Tourism. As a sub-purpose of the research is to investigate whether there is a relationship between the satisfaction levels of health tourists according to their demographic characteristics, and the effect of Electronic Word of mouth Marketing (E-Wom) and the Intention to Revisit. Materials and Methods: In this study Relational survey model, which is one of the quantitative research methods, was used. As a data collection technique, questionnaire was used. The data were obtained from 484 domestic and foreign health tourists, who visited Kuşadası for the purpose of health tourism, through questionnaires made in the January-April period and were analyzed. Findings : 484 tourists from 31 different countries participated in the research.