Ebeveynlerin, çocuk ağız bakım ürün seçimlerini etkileyen faktörlerin ve bu ürünlere olan tutumlarının değerlendirilmesi
Evaluation of the factors affecting the choice of child oral care products and the attitudes of parents to these products
  1. Tez No: 830709
  2. Yazar: RABİA SÜHEYLA DOĞRUYOL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SABİHA CEREN İLİSULU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Diş Hekimliği, Dentistry
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Bu çalışmanın amacı; 4-9 yaş aralığındaki çocukların ebeveynlerinin, çocuk ağız bakım ürün seçimlerini etkileyen faktörlerin değerlendirilmesi ve ebeveynlerin bu ağız bakım ürünlerine olan tutumlarının incelenmesidir. Bu çalışma, Nisan 2023- Haziran 2023 tarihleri arasında Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı'na tedavi veya kontrol amacıyla başvuran 4-9 yaş arası çocukların ebeveynleriyle gerçekleştirilmiştir. Çalışmamız kapsamında çalışmamızın içeriği ile ilgili olarak ebeveynlere sözlü bilgilendirme yapılıp, çalışmamıza katılmayı kabul eden ebeveynlere onam formu okutulup imzalatılmıştır. Anketlerin ebeveynler tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulması sağlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study; The aim of this study is to evaluate the factors affecting the choice of children's oral care products by the parents of children aged 4-9 and to examine the attitudes of the parents towards these oral care products. This study was carried out with the parents of children aged 4-9 years who applied to Altınbaş University Faculty of Dentistry, Department of Pediatric Dentistry for treatment or control between April 2023 and June 2023. Within the scope of our study, verbal information was given to the parents about the content of our study, and the consent form was read and signed by the parents who agreed to participate in our study. It was ensured that the questionnaires were filled in completely by the parents.