Muhasebe finansman alanında lisansüstü eğitim gören öğrencilerle danışmanları arasındaki ilişki stilleri
The relationship styles between the consultants of the students studying graduate education in the field of accounting and finance
- Tez No: 835480
- Danışmanlar: DOÇ. DR. UTKU ŞENDURUR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 96
Özet
Akademik kariyer hedefleyen öğrenciler bu kariyerlerini, ilk olarak yüksek lisans programı, devamında ise doktora programı ile gerçekleştirirler. Bu süreçte verimliliğin istenilen düzeyde olmasını sağlayan en büyük faktörlerden biri danışman ve öğrenci arasındaki ilişkidir.. Bu çalışmanın amacı muhasebe finansman alanında lisansüstü eğitim gören ve mezun öğrencilerin danışmanlarıyla aralarındaki ilişki stilini belirlemektedir. Çalışma sonucunda hem danışmanların hem de öğrencilerin akademik desteğin yanı sıra duygusal ve manevi desteği de kapsayan pastoral (manevi) ilişki stilini benimsedikleri ortaya çıkmıştır.
Özet (Çeviri)
Students who aim to pursue an academic career do so first through a master's programme and then through a doctoral programme. In this process, one of the biggest factors that ensure the desired level of productivity is the relationship between the advisor and the student. The aim of this study is to determine the relationship style between graduate students and their supervisors in the field of accounting and finance. As a result of the study, it was revealed that both advisors and students adopt the pastoral relationship style, which includes emotional and spiritual support as well as academic support.