Comparison of cryptocurrencies and sustainable energy as investment opportunities
Kripto paraların ve enerji yatırımlarının görünümlerini vepotansiyellerini araştırarak bir yatırım fırsatı olarak incelemek
- Tez No: 837564
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÖKHAN GELİŞEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu tez, kripto para birimlerinin enerji yatırımlarına karşı görüşlerini ve potansiyellerini araştırmaktadır. Bu amaçla kripto para birimleri, Bitcoin, Blockchain gibi anahtar kelimeler tanımlanır. Farklı kültürlerden farklı kitlelerin kripto ve enerji yatırımları hakkındaki görüşlerini hedeflemek için Arapça, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olmak üzere dört dilde bir anket gerçekleştirildi. Bu makale, potansiyellerini ve etkilerini karşılaştırırken ve karşılaştırırken, insanların kripto ve enerji yatırımlarıyla ilgili düşüncelerine genel bir bakış sunar.
Özet (Çeviri)
This thesis investigates the perception and the potential of cryptocurrencies against energy investments. For this purpose, keywords such as cryptocurrencies, Bitcoin, and Blockchain are defined. A survey has been conducted in four languages Arabic, English, Spanish, and Turkish, to target different audience of different cultures' views on crypto versus energy investments. This paper provides an overview of people's sentiments regarding crypto and energy investments while comparing and contrasting their potential and impacts.