Liderlik tarzının Salaam Somali bankasında çalışan performansı üzerindeki etkisi
The impact of leadership style on employee performance in Salaam Somali Bank
  1. Tez No: 841489
  2. Yazar: SADİA ABDULKADİR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYLİN ERDOĞDU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yöneticiler İçin Yönetim Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Bu çalışma Salaam Somali bankasında liderlik tarzının çalışan performansı üzerindeki etkisini araştırmak için kullanılıyor. Bu çalışmanın dört ana amacı vardır: Salaam Somali bankasında liderlik tarzının çalışan performansı üzerindeki etkisini incelemek, Salaam Somali bankasında kullanılan liderlik stilini incelemek, Salaam Somali bankasında dönüşümcü liderliğin çalışan performansı üzerindeki etkisini elde etmek, Liderlik tarzının çalışan motivasyonu ve iş tatmini üzerindeki etkisini değerlendirmek. Her kuruluşun önemli bir bileşeni, kültürünü şekillendiren, vizyonunu yönlendiren ve üye davranışlarını etkileyen liderliktir. Salaam Somali Bank'ın liderliğinin çalışanlarına ilham verme ve rehberlik etme yeteneği, başarısının kritik bir bileşenidir.
Özet (Çeviri)
This study aims to examine the influence of leadership style on staff performance at Salaam Somali Bank. This study has four primary objectives: to examine the influence of leadership style on staff performance at Salaam Somali Bank, to analyze the leadership style employed at Salaam Somali Bank, to evaluate the impact of transformational leadership style on staff performance at Salaam Somali Bank, and to evaluate the influenceof leadership style on staff motivation and work satisfaction. Leadership is a fundamental element of every company, influencing its culture, guiding its goals, and impacting member behavior. The leadership of Salaam Somali Bank's capacity to motivate and direct its personnel is essential to its success.