Acceptance sampling for controlling the quality of expired ammunition
Kabul örneklemesi metodu ile mühimmat kalite kontrolü
- Tez No: 84361
- Danışmanlar: PROF. DR. ERKAN TÜRE, PROF. DR. NÜKHET YETİŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 1999
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 157
Özet
ÖZET Bu tez, depo ömrünü tamamlamış mühimmatın tekrar elden geçirilmesinde karşılaşılan zorluklan gidermek, daha etkin kontrol sistemleri ile kritik konuma haiz olan mühimmatın kalitesi ve kullanılabilirliği hakkında daha doğru karar vermek için bir yöntem geliştirmeyi amaçlamıştır. Geliştirilen yöntem, örnekleme planları, kontrol çizelgeleri, güven aralıkları, kalite kontrol ünitesinin çalışma planlan gibi girdilerden ve literatürde yapılan benzer çalışmalardan yararlanılarak hazırlanmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis is prepared for reviewing the expired ammunition efficiently and making accurate and precise accept/ reject decisions about the quality and usability of it with the help of statistical techniques. The method is developed using quality control charts, acceptance sampling methods, confidence intervals, quality control unit working schedules and similar studies in the literature.