(𝜿, 𝝁)-paradeğme metrik manifoldların biharmonik altmanifoldları
Biharmonical submanifolds of (𝜅,𝜇)-paracontact metric manifolds
- Tez No: 846213
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET YILDIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Yüksek lisans tezi olarak hazırlanan bu çalışma beş bölümden oluşmuştur. Birinci bölüm giriş bölümüdür. İkinci bölümde bu çalışmanın sonraki bölümlerinde kullanılan tanım ve kavramlar verilmiştir. Üçüncü bölümde harmonik ve biharmonik dönüşümler incelenmiştir. Dördüncü bölüm (𝜅,𝜇)-paradeğme metrik manifoldları incelenmeye ayrılmıştır. Beşinci bölümde (𝜅,𝜇)-paradeğme metrik manifoldların altmanifoldları için biharmonik olma şartları çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study, prepared as a masters thesis, consists of five chapters. The first part is the introduction. In the second section, definitions and concepts used in the subsequent sections of this study are given. In the third chapter, harmonic and biharmonic transformations are examined. The fourth chapter is devoted to examining (𝜅,𝜇)-paracontact metric manifolds. In the fifth chapter, the conditions of the biharmonic submanifolds of (𝜅,𝜇)-paracontact metric manifolds are examined.