Mixture of optical quadrature-phase shift keying and continuous-phase frequency shift keying advanced methods for monitoring optical performance in future photonic
Optik dörtlü faz kaydırmalı anahtarlama ve sürekli faz frekans kaydırmalı anahtarlama karışımı gelecek fotonikte optik performansın izlenmesi için ileri yöntemler
- Tez No: 848858
- Danışmanlar: Prof. Dr. OSMAN NURİ UÇAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu araştırma, optik dörtlü faz kaydırmalı anahtarlama (OPFSK) ve CPFSK (evrişimli faz kaydırmalı anahtarlama) kullanarak veri ileten hibrit fiber sistemlerinin etkili olduğunu kanıtlıyor. Önerilen hibrit modülasyonlu iletim sistemleri için, modülasyon frekansı ve fiber uzunluğundaki değişikliklerin maksimum Q faktörünü ve minimum bit hata oranını nasıl etkilediği incelenmektedir. 300 GHz modülasyon frekansını korurken fiberin uzunluğunu ayarlayarak optik ve elektrik gücünün iletimini ve alımını taklit edebilirsiniz. 35 km fiber uzunluğu boyunca en yüksek Q Faktörü, minimum BER, maksimum sinyal gücü ve düşük gürültü gücü sağlamak için sembol başına 35 bit ve 301 GHz modülasyon frekansına sahip CPFSK/OQPSK için hibrit modülasyon tekniği kullanır.
Özet (Çeviri)
This research proves that hybrid fiber systems that transmit data using optical quadrature-phase-shift-keying (OPFSK) and CPFSK (convolutional phase-shift-keying) are effective. For the proposed hybrid modulation transmission systems, it examines how changes in modulation frequency and fiber length affect the maximum Q factor and minimum bit error rate. You may mimic the transmission and reception of optical and electrical power by adjusting the fiber's length while maintaining a modulation frequency of 300 GHz. It uses a hybrid modulation technique for CPFSK/OQPSK with 35 bits per symbol and a modulation frequency of 301 GHz to provide highest Q Factor, minimum BER, maximum signal power, and low noise power over a 35 km fiber length.