Stokastik türetke ve stokastik integral üzerine bir çalışma
  1. Tez No: 8518
  2. Yazar: HANIM KİRAZ GÜVEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAYRİYE ÖZDEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
IV ÜZET Bu çalışmada amacımız stokastik süreçler hakkında kısa ve genel bir bilgi vermek ve önemli bazı süreçleri incelemek ve stokastik integ ral i tanıtmaktır. Birinci bölümde, stokastik süreçler hakkında genel bilgi verildi. Özellikleri üzerinde duruldu ve bazı limit teoremleri verildi. Bernoulli, Poisson ve normal süreçler kısaca incelendi. İkinci bölümde, stokastik süreklilik, stokastik türetke ve stokastik integral kavramları incelendi.
Özet (Çeviri)
In this study our aim is to give some information about stochastic processes and the stochastic integral. In the first chapter, some important stochastic processes and their properties and so?ne limit theorems are given. in the second chapter, the notions of stochastic continuity, stochastic differentiation and stochastic integral are given.