Real-time social media dashboard for brand monitoring and crisis management
Marka takibi ve kriz yönetimi için gerçek zamanlı sosyal medya kontrol paneli
  1. Tez No: 856625
  2. Yazar: DINA MAZLOUM
  3. Danışmanlar: ASSIST. ASSOCIATE PROF. DR. ATINÇ YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez, marka izleme ve kriz yönetimi için bir Sosyal Medya Kontrol Panelini tanıtmaktadır. Gerçek zamanlı sosyal medya içgörülerine ve analizlerine odaklanan, veri görselleştirmede kullanıcı dostu olan kontrol paneli, dijital dönüşümün karmaşıklıklarını aşmak için en iyi çözümü sunar. Tüm vaka çalışmaları, marka görünürlüğünü iyileştiren ve artıran, genel ve özel tüm krizlere hızlı yanıt veren ve aynı zamanda müşteri katılımını artıran tüm sektörlerde ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Bu araştırma, sosyal medyada iyi bir marka stratejisi için faydalı bir araç sağlıyor.
Özet (Çeviri)
This thesis introduces a Social Media Dashboard for brand monitoring and crisis management. Focused on real-time social media insights and analysis, it is user-friendly in data visualization, the dashboard offers the best solution to exceed the complexities of the digital transformation. All case studies show how it is effective in all the industries, which improve and increase brand visibility and the fast response to all crisis, general and private, that also increase customers engagement. This research contributes a beneficial tool for a good brand strategy in social media.