E-sağlık okuryazarlık düzeyinin dijital sağlık ortamında veri yönetimine etkisi
The effect of e-health literacy on data management in digital health services use
  1. Tez No: 857803
  2. Yazar: ÖZLEM KAYMAZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ELİF DİKMETAŞ YARDAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Health Care Management, Healthcare Management
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 169
Özet
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan bireylerin ve Samsun ilinde yaşayan 18-65 yaş arasındaki bireylerin e-sağlık okuryazarlık düzeyinin dijital sağlık ortamında veri yönetimine etkisinin incelenmesidir. Araştırma anket yöntemiyle yapılmıştır. Araştırma kapsamında 01/02/2023 – 31/12/2023 tarihleri arasında Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan 393 bireye ve Samsun ilinde yaşayan 18-65 yaş arası 393 kişiye ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim is to examine the effect of e-health literacy on data management in the digital health environment in the use of digital health services by individuals working in Samsun Provincial Health Directorate and individuals between the ages of 18-65 living in Samsun province. Within the scope of the research, 393 individuals working in Samsun Provincial Health Directorate and 393 people aged 18-65 living in Samsun Province, registered between 01/02/2023 and 31/12/2023, were reached.