Content marketing and its contribution to improving company notoriety
İçerik pazarlaması ve şirketin itibarını iyileştirmeye katkısı
- Tez No: 864161
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ BEHİYE BEĞENDİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ
- Enstitü: Lisansüstü Programlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 115
Özet
Aşağıdaki tez, dijital uygulamalara ve esas olarak içerik pazarlamasına ve markaların tam olarak kötü şöhretine karşı faydalarına daha derinlemesine girmeyi amaçlamaktadır. Dijital dünyada maksimum rekabet avantajı elde etmek ve sundukları avantaj ve varlıklardan en iyi şekilde yararlanmak için sürekli olarak farklılaşmanın yollarını arayan şirketler ve markalar tarafından dijital dünyadaki şiddetli rekabet göz önüne alındığında, içerik pazarlaması artık çok değerli bir varlık olarak görülüyor. Bu araştırma, içerik pazarlamasının, özellikle Yves Rocher örneğinde, markaların görünürlüğü ve farkındalığı üzerindeki etkisinin incelenmesine odaklanmaktadır. Bu durumda, sosyal ağlardaki etkileyicinin belirli bir markanın görünürlüğünü teşvik etmede oynadığı rolü Yves Rocher'ın yöneticileri açısından ölçmek için araştırıcı niteliksel bir çalışma yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The main aim of this dissertation is to go deeper into digital practices and mainly on content marketing and its benefits vis-à-vis precisely the notoriety of brands. Content marketing is now seen as a very valuable asset, given the fierce competition in the digital world by companies and brands that are constantly looking for ways to differentiate themselves in order to gain the maximum competitive advantage in the digital world and make the most of the advantages and assets they offer. This research focuses on the study of the influence of content marketing on the visibility and awareness of brands, particularly the case of Yves Rocher. In this case, an exploratory qualitative study was conducted in order to measure the role that the influencer on social networks plays in promoting the visibility of a specific brand from the point of view of Yves Rocher's managers.