Spliced diziler ve toplanabilme metotları
Spliced sequences and summability methods
- Tez No: 868324
- Danışmanlar: PROF. DR. EMRE TAŞ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, önceki çalışmalardan bahsedilip temel tanım ve kavramlar hatırlatılmıştır. Üçüncü bölümde, materyal ve metotlar hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölüm, elde ettiğimiz yeni sonuçlara ayrılmıştır. Beşinci bölüm ise, sonuç ve önerilere ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, previous studies are mentioned and basic definitions and concepts are reminded. In the third chapter, information about materials and methods is given. The fourth chapter is devoted to the new results we have obtained. The fifth chapter is devoted to results and recommendations.