Impact of interpersonal communication skills of employees on organizational sustainability in Life Pharma FZE Company
Çalışanların kişilerarası iletişim becerilerinin yaşamda kurumsal sürdürülebilirlik üzerindeki etkisi Pharma FZE Şirketi
  1. Tez No: 870597
  2. Yazar: MENNATALLA AKRAM ABDELHAKIM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. OKAN YASAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu araştırma, kişilerarası iletişim becerilerinin personel arasında oynadığı kritik işlevi ve bunların Life Pharma FZE Şirketinin sürdürülebilir uygulamalarını nasıl doğrudan etkilediğini araştırıyor. İletişimin etkinliği ile kuruluşların uzun ömürlülüğü arasındaki ilişkiyi inceleyen bu çalışma, kişilerarası yetkin becerilerin uyumlu ekipleri, verimli iş akışlarını ve artan yaratıcılığı teşvik etmedeki rolünü değerlendiriyor. Bu araştırmadan elde edilen bilgi ve anlayış, iç iletişim taktiklerini geliştirmek ve Life Pharma FZE'nin hedeflerini ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini destekleyecek bir organizasyon kültürü oluşturmak için uygulanabilir. Bu araştırma, veri toplamada anket yöntemine dayanmaktadır. Regresyon analizi modelleri uygulanmış ve sıfır hipotezi reddedilmiştir. Çalışan-örgüt ilişkisinin, örgütsel karar vermenin ve örgüt stratejisinin sürdürülebilir kalkınmayı anlamlı ve olumlu yönde etkilediği ortaya konmuştur. Tüm bu değişkenler arasında Çalışan-örgüt ilişkisinin önemli ve anlamlı bir etkisi vardır. Daha ileri çalışmalar bu faktörler açısından farklı örgüt kültürlerinin karşılaştırmalı analizini içerebilir.
Özet (Çeviri)
This research explores the critical function that interpersonal communication skills play among staff members and how they directly impact the sustainable practices of Life Pharma FZE Company. Studying the relationship between communication effectiveness and the longevity of organizations, the study evaluates the role that competent interpersonal skills have in fostering harmonious teams, efficient workflows, and increased creativity. The knowledge and understanding gathered from this investigation may be applied to improve internal communication tactics and build an organizational culture that will support Life Pharma FZE's objectives and long-term sustainability. This research is based upon questionnaire method of data collection. Regression analysis models are applied and null hypothesis have been rejected. It has been provided that the employee-organization relationship, organizational decision making and organizational strategy are significantly and positively affecting sustainable development. Out of all these variables, Employee-organization relationship has key significant effect. Further studies can include comparative analysis of different cultures of organizations for these factors.