İlköğretim çağındaki çocuklarda hibrit fiziksel aktivite programının bazı motor beceriler üzerine etkisi
The effect of hybrid physical activity program on some motor skills in elementary school children
- Tez No: 873755
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA GENÇ, PROF. FATMA ÜNAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bartın Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 116
Özet
Bu araştırma; ilköğretim çağındaki çocuklarda hibrit fiziksel aktivite programının bazı motor beceriler üzerine etkilerini incelemek amacıyla yapılmıştır. Araştırmada, nicel ve tek gruplu ön test-son test modeli kullanılmış, Bartın ilindeki Fatih İlkokulunda yer alan 3. ve 4. sınıf, 19 erkek, 15 kız toplam 34 gönüllü öğrencinin katılımıyla yürütülmüştür. 34 deney grubu öğrencisine 8 hafta, haftada 3 gün okulda 4 gün evde, hibrit fiziksel aktivite programı uygulatılmıştır. Verilerin toplanması için,“Test of Gross Motor Development-2”motor yeterlilik testinin ikinci sürümü (TGMD-2) kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to examine the effects of hybrid physical activity program on some motor skills in primary school children. The study used quantitative and one-group pretest-posttest model and it was conducted with the participation of 34 volunteer students of 3rd and 4th grade, 19 boys and 15 girls in Fatih Primary School, Bartın Province. 34 students in the experimental group were given a hybrid physical activity program for 8 weeks, 3 days a week at school and 4 days a week at home. The second version of the Test of Gross Motor Development-2 (TGMD-2) was used for data collection.