The role of visual regression testing and CI/CD processes in software development: A review and implementation
Yazılım geliştirmede görsel regresyon testi ve CI/CD süreçlerinin rolü: Bir inceleme ve uygulama
- Tez No: 875854
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZGE YÜCEL KASAP
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu tez, görsel regresyon testinin ne olduğu, nasıl çalıştığı ve geliştirme sürecindeki önemli rolünün derinlemesine anlaşılmasını sağlamaktadır. Ayrıca Jenkins ve Docker kullanılarak CI/CD süreçlerinin görsel regresyon testine nasıl entegre edildiği incelenmektedir. Son olarak, Github verileri göz önünde bulundurularak, bu test yöntemi için yaygın olarak kullanılan araçlar araştırılmış ve yazılım endüstrisindeki herkes tarafından kullanılabilecek bir görsel regresyon testi aracı seçilerek bir yazılım projesine nasıl uygulanabileceği açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis provides an in-depth understanding of what visual regression testing is, how it works and its important role in the development process. It also examines how CI/CD processes are integrated into visual regression testing using Jenkins and Docker. Finally, by considering Github data, the tools commonly used for this testing method are investigated and a visual regression testing tool that can be used by anyone in the software industry is selected and explained how it can be applied to a software project.