International marketing strategies for distributors that are essential for the sustainable success of Turkish TV series
Türk dizilerinin sürdürülebilir başarısı için distribütörlere yönelik uluslararası pazarlama stratejileri
  1. Tez No: 877302
  2. Yazar: GÖZDE DİNÇ ÖZCAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜLBERK GÜLTEKİN SALMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Günümüzde Türkiye, TV dizileri ihracatında ABD ve Birleşik Krallık'tan sonra üçüncü sırada gelmektedir. Bu başarının anahtarı drama dizilerini yabancı izleyiciler ile buluşturan distribütörlerdir. Bu bağlamda uluslararası pazarlama stratejileri bu sürece büyük katkıda bulunmuştur. Fakat günümüzde hızla gelişen teknoloji, rakip pazarların ürünleri, değişim içindeki kültürler bu başarının sürekliliğini tehdit etmektedir. Bu çalışma Türk TV dizilerinin ihracat başarısının sürdürülebilirliğine yönelik pazarlama stratejilerini dağıtımcıların gözünden ele almaktadır.
Özet (Çeviri)
Today, Türkiye stands third after the USA and UK, in TV series exports. The key to this success is the distributors who bring drama series to the international audiences. In this context, various international marketing strategies have made a significant contribution to this process. However, today's rapidly developing technology, products of rival markets, and shifting cultural norms threaten the continuity of this achievement. This study examines international marketing strategies for the sustainability of Turkish TV series export success from the perspective of distributors.