Trusted cloud-based re-encryption scheme for mobile devices
Güvenilir bulut tabanlı yeniden şifreleme mobil cihazlar için şema
- Tez No: 884295
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMAD ILYAS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Son zamanlarda kullanımının sürekli artması nedeniyle bulut bilişim alanına olan ilgi de artmıştır. artan. Bu nedenle dünya çapındaki yayılımı da hızla artıyor ve devamlı olarak. Bunun nedeni ise ihtiyaç duyulan tüm yazılım ve donanımları sağlayabilmesidir. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu özellikleri internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde geliştirebilme özelliği ile müşterilerin isteklerine göre. Ancak tüm bu artan büyümeyle birlikte güvenlik de var Bulut bilişime güvenme konusundaki endişeler ve bu güvenlik endişeleri aşağıdakilerle ilgilidir: gizlilik ve bütünlük. Bu çalışmamızda bu güvenlik sorunlarından birini ele alacağız, bir yerden aktarılırken verilerin gizliliğinin nasıl korunacağı budur. bulut bilişime dayalı uygulamalar aracılığıyla müşteriden diğerine ve bu da yeniden yardımcı olan önemli tekniklerden biri olarak kabul edilen şifreleme teknikleri veri güvenliğini korumak. Dolayısıyla bu çalışmanın genel amacı üçüncüyü mümkün kılmaktır. Tarafların, bulut bilişim hizmetleri kullanıcılarının gizlilik koruma sistemleri oluşturmaları Veri güvenliği endişesi duymadan bu hizmetleri sürekli kullanın.
Özet (Çeviri)
Recently, interest in the field of cloud computing has increased, as its use is constantly increasing. Therefore, its spread around the world is also growing rapidly and continuously. The reason for this is that it can provide all the software and hardware that customers need easily and quickly through the Internet, with the ability to develop easily according to the desires of customers. But with all this increasing growth, there are security concerns about relying on cloud computing, and these security concerns are related to confidentiality and integrity. In this work, we will address one of these security problems, which is how to maintain the confidentiality of data while it is transferred from one customer to another through applications based on cloud computing, and that is through re- encryption techniques, which are considered one of the important techniques that help in preserving data security. So the overall goal of this work is to make it possible for third parties to create privacy preservation systems so that users of cloud computing services can continuously use these services without worrying about data security.