Yozgat'ın merkez köylerindeki köy odaları
Village rooms in the central villages of Yozgat
  1. Tez No: 884686
  2. Yazar: KAMİL KARABULUT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ABDULKADİR DÜNDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sanat Tarihi, Art History
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yozgat Bozok Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İslam Tarihi ve Sanatları Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sanat Tarihi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 128
Özet
Zengin bir kültüre ve mirasa sahip olan Anadolu coğrafyası eşsiz bir birikime ve değerler bütününe sahiptir. Her köşesinde ayrı bir sürpriz barındıran bu kadim topraklarda sadece doğal güzellikler, hanlar, hamamlar veya saraylar değil onlar kadar kıymetli başka bir hazine daha yatmaktadır. Bu öyle bir değer ve kültür birikimidir ki bulunduğu yerin eğlence kültüründen tutalım ki iklimine kadar bize her şeyden bilgi aktaracaktır. Bu konumuz ise köy odalarıdır.
Özet (Çeviri)
Anatolian geography, which has a rich culture and heritage, has a unique accumulation and set of values. There are not only natural beauties, inns, baths or palaces, but also another treasure as precious as they are in this ancient land, which has a surprise in every corner. This is such a value and cultural accumulation that it will convey information to us from everything from the entertainment culture of the place to the climate. This topic is the village rooms.