Sportif faaliyetlerde görev alan afet profesyonellerinin iş stresi, iletişim becerisi ve empati düzeylerinin çeşitli değişkenlere göre incelenmesi
Investigation of job stress, communication skills and empathy levels of disaster professionals involved in sportive activities according to various variables
- Tez No: 892153
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BUĞRA ÇAĞATAY SAVAŞ, DOÇ. DR. SELİM ASAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Erzurum Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sağlık Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Amaç: Bu çalışma, sportif faaliyetlerde görev alan afet profesyonellerinin iş stresleri, iletişim becerileri ve empati düzeylerinin çeşitli değişkenlere göre incelenmesini amaçlamıştır. Yöntem: Çalışmaya 199'u erkek 23'ü kadın olmak üzere toplam 222 arama gönüllü kurtarma personeli dâhil edilmiştir.
Özet (Çeviri)
Aim: This study aimed to investigate job stress, communication skills and empathy levels of disaster professionals working in sportive activities according to various variables. Methods: A total of 222 search and rescue volunteer rescue personnel, 199 of whom were male and 23 of whom were female, were included in the study.