Java programlama dili ve bir uygulama
Java programing language and application
- Tez No: 89573
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. UĞUR YAVUZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1999
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 144
Özet
ÖZET Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Internet üzerine temel kavramlar, kavramların incelenmesi, internetin işlevleri, FTP, WWW,Telnet, bilgiye erişim olanakları ve diğer Internet araçlarını içermektedir, ikinci bölümde; HTML dili ve temel özelliklerine yer verilerek kısa örneklerle açıklanmıştır. Üçüncü bölümde; Java komutları ve özellikleri ayrıntılı şekilde ele alınmış; Java paketlerinden Applet detaylı açıklanmış diğer paketlerde örneklerle desteklenmiştir. Son bölüm olan dördüncü bölümde Java programı kullanılarak Internet ortamında her kullanıcıya açık olan kolay kullanımlı bir text editörü yazılması düşünülmüş ve uygulanmıştır. Bu bölümde programın komut satırları ve ekran görüntülerine yer verilmiş gerekli açıklamalarla çalışma tamamlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT This study consist of four sections. First, base concept, studying of concept. Internet functions reaching knowledge and other Internet tools. In second sections, HTML Language and its characteristics has been explained with small samples. In thirds section; commands of Java and its details has been studied. Java applets explained with other pockets and samples. At the last sections, a program, which is text editor, has written using Java Language and studying has finished with necessary explanations and views of monitor.