SEO and UX Ssnergy : Best practices and industry insights
SEO ve UX sinerjisi: En iyi uygulamalar ve sektör içgörüleri
  1. Tez No: 912896
  2. Yazar: MALEK BELAID
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MERVE YURDABAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Dijital Ekonomi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Rekabetçi dijital ortamda, işletmelerin kullanıcı etkileşimini ve dönüşüm oranlarını artırmak için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Kullanıcı Deneyimi (UX) entegrasyonunu etkili bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu çalışma, SEO ve UX arasındaki sinerjiyi, en iyi uygulamalar ve sektör içgörüleri odak noktasında incelemektedir. SEO ve UX stratejilerinin entegrasyonundaki mevcut uygulamalar ve zorluklar, sektör uzmanlarının algıları ve deneyimlerini analiz ederek ve etkili entegrasyon için anahtar faktörleri ve en iyi uygulamaları belirleyerek, bu araştırma işletmelere uygulanabilir bilgiler ve pratik öneriler sunmayı amaçlamaktadır. SEO ve UX uzmanlarıyla yapılan derinlemesine görüşmeler ve tüketicilerle yapılan anketler aracılığıyla, çalışmada SEO ve UX'in kullanıcı memnuniyeti ve dönüşüm oranları üzerindeki birleşik etkisine kapsamlı bir bakış sunulmaktadır. Bulgular, dijital pazarlamaya bütünsel bir yaklaşımın önemini vurgulayarak, SEO ve UX çabalarını hizalayan tutarlı stratejilere duyulan ihtiyacı ve çevrimiçi varlığı optimize ederek iş hedeflerine ulaşmayı vurgulamaktadır.
Özet (Çeviri)
In the competitive digital landscape, businesses must effectively integrate Search Engine Optimization (SEO) and User Experience (UX) to enhance user engagement and conversion rates. This study explores the synergy between SEO and UX, focusing on best practices and industry insights. By investigating current practices and challenges in integrating SEO and UX strategies, analyzing industry experts' perceptions and experiences, and identifying key factors and best practices for effective integration, this research aims to provide actionable insights and practical recommendations for businesses. Through in-depth interviews with SEO and UX experts and surveys with consumers, the study offers a comprehensive understanding of the combined impact of SEO and UX on user satisfaction and conversion rates. The findings highlight the importance of a holistic approach to digital marketing, emphasizing the need for cohesive strategies that align SEO and UX efforts to optimize online presence and achieve business goals.