How do different types of firm experiences in innovative product development impact on the new product outcome?
Yenilikçi ürün geliştirmede farklı firma deneyimlerinin yeni ürün başarısına etkisi nedir?
- Tez No: 914393
- Danışmanlar: PROF. DR. JOACHİM HENKEL, DR. R. KYUNG YUL LEE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Technische Universität München
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
This study explores the influence of knowledge experiences - search depth and search breadth - architectural innovation. Utilizing survival analysis as the primary methodology, the empirical approach aims to unravel the impact of the search concepts within the tablet PC industry in a time window between 2006 and 2023, the time interval in which the industry was on spotlight. Insights gleaned from the findings of this study contribute significantly to understanding the strategic elements driving innovation within the tablet PC industry, offering valuable implications for different components of organizations; researchers, managers, and industry stakeholders seeking to enhance innovation strategies.
Özet (Çeviri)
Bu çalışma, bilgi deneyimlerinin - arama derinliği ve arama genişliği - teknik mimari inovasyon üzerindeki etkisini araştırmaktadır. Birincil metodoloji olarak sağkalım analizini kullanarak, ampirik yaklaşım, tablet bilgisayar endüstrisinde 2006 ile 2023 yılları arasında bu kavramların etkisini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır; bu dönem, endüstrinin dikkat çektiği zaman aralığıdır. Bu çalışmanın bulgularından elde edilen içgörüler, tablet bilgisayar endüstrisinde yeniliği yönlendiren stratejik unsurları anlamaya önemli katkılar sağlamaktadır ve inovasyon stratejilerini geliştirmek isteyen araştırmacılar, yöneticiler ve sektör paydaşları için değerli çıkarımlar sunmaktadır.