Yüzme havuzu kullanan bireylerin memnuniyet düzeyi ve egzersize katılım motivasyonu arasındaki ilişkinin incelenmesi (Samsun ili örneği)
Investigation of the relationship between satisfaction level of individuals using swimming pool and motivation to participate in exercise The case of Samsun province
  1. Tez No: 932853
  2. Yazar: AKIN DENİZ DİNNEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN İMAMOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Spor Yöneticiliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu çalışmanın amacı Samsun'da yüzme havuzlarını kullanan kişilerin müşteri memnuniyeti ile egzersize katılım motivasyonu arasındaki ilişkiyi incelemektir. Bu araştırma, ilişkisel tarama modeli ile yürütülmüş nicel bir çalışmadır. Araştırmanın evrenini Samsun ili içinde faaliyet gösteren yüzme havuzlarını kullanan kişiler oluşturmaktadır. Araştırmaya 18 yaş ve üzeri (K:146 E:143) 289 kişi katılmıştır. Tüm istatistiksel analizlerde SPSS 22.0 istatistik paket programı kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to examine the relationship between customer satisfaction and exercise participation motivation of individuals using swimming pools in Samsun. This study is a quantitative research conducted using a relational screening model. The population of the study consists of individuals who use swimming pools in the Samsun province. A total of 289 people (146 female, 143 male) aged 18 and above participated in the study. All statistical analyses were conducted using the SPSS 22.0 software package.