Investigating the role of sponsorship in enhancing brand loyalty and purchase intention in the e-sports industry
E-spor sektöründe marka sadakati ve satın alma niyetinin arttırılmasında sponsorluğun rolünün incelenmesi
  1. Tez No: 934988
  2. Yazar: MOHAMED AZİZ MAMI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CEYHAN ÇİĞDEMOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu çalışma sponsorluğun marka sadakatini artırmadaki rolünü araştırmaktadır. E-spor sektöründe satın alma niyeti. E- olarak da bilinen elektronik sporlar spor, rekabetçi video oyunlarını içeren, hızla büyüyen bir endüstridir. Araştırmanın amacı tüketici davranışlarının nasıl etkilendiğini belirlemektir. E-sporda takım ve etkinlik sponsorlukları gibi sponsorluk faaliyetleri ve oyuncu onayları. Bu çalışmanın sonuçları e-ticarete yararlı bilgiler sunabilir. Sponsorluğu teşvik etmek için kullanmak isteyen spor organizasyonları ve pazarlamacılar Bu gelişen sektörde satın alma niyetini artırın ve marka sadakatini artırın.
Özet (Çeviri)
This study investigates the role of sponsorship in enhancing brand loyalty and purchase intention in the e-sports industry. Electronic sports, also known as e- sports, is a rapidly growing industry that involves competitive video gaming. The purpose of the study is to determine how consumer behavior is impacted by sponsorship activities in e-sports, such as team and event sponsorships and player endorsements. The results of this study can offer useful information to e- sports organizations and marketers that want to use sponsorship to promote purchase intention and foster brand loyalty in this developing sector.