Bussiness strategy when the company enters foreign markets : Case study of antopack SA
Şirket dış pazarlara girişindeki iş stratejisi: Antopack SA örnek olay incelemesi
  1. Tez No: 937468
  2. Yazar: ALİHAN KOÇ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MİROSLAV JURASEK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Diğer
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Ekonomi ve Yönetim Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
Karar verme hayatımızın her döneminde karşılaştığımız karmaşık bir süreçtir. hayatları. Kararların etkisi başkalarının yanı sıra bizim yaşamlarımızı da etkiler. Şirketler Farklı deneyim ve eğitime sahip kişiler tarafından yönetilen, kararları Şirketin gelecekteki faaliyetlerini başarı veya başarısızlıkla etkilerler. Şirketlerin başarısı çoğunlukla ürünlerini birçok yere teslim ederek ölçülür. Müşteriler birçok ülke. Bu yüzyılın ilk çeyreğinde şirketler, Fırsatlar nedeniyle ürünlerini yeni pazarlara ulaştırmak ve Küreselleşmenin tehditleri. Antopack SA, bir ambalaj şirketidir. uluslararası ticaret ve Yapıştırıcı üretiminde deneyim sarf malzemelerini evde kullanıyor ve yeni iş yeri açmayı planlıyor fırsatlar. Bu çalışmanın amacı Dış pazara genel bir bakış sağlamak giriş modu stratejileri. Antopack SA'nın üst yönetiminden veri toplanması yeni yaklaşımlarını anlamak için yüz yüze görüşme deneyimlerine ve vizyonlarına dayalı fırsatlar. Bulguları özetleme, analiz Antopack SA'nın karar vericilerinin varyasyon kombinasyonlarındaki verilerin analizi. Bu çalışmanın metodolojisi Antopack'e odaklanan örnek olay metodolojisidir. Yalnızca SA. Verilerin analizi AHP ve TOPSIS tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Metodolojiye göre bu çalışmanın sonuçları Antopack için geçerlidir. Yalnızca SA. Sonuçlar, başlangıçta düşük olan giriş modu aktarımının olduğunu göstermektedir. yatırım ve düşük risk özelliği Antopack SA için en uygun olanıdır
Özet (Çeviri)
Decision making is a complex process where we face in every period of our lives. Impact of decisions influences our lives as well of others. The companies managed by people with different experiences and educations, their decisions are influence the future activity of company result with success or unsuccess. Companies success are mostly measured by delivering their products many customers many countries. In the first quarter of this century companies tend to deliver their products in to new markets for the reason of opportunities and threats of globalization. Antopack SA is a packaging company which has experience in international business and production of Adhesive as consumable material in house and intend to open business in new opportunities. Objective of this study Providing overview of foreign market entry mode strategies. Collecting data from top management of Antopack SA by face-to-face interview in order to understand their approach to new opportunities based on their experiences and vision. Sum up findings, analysis of data in variation combinations of decision makers of Antopack SA. The methodology of this study is case study methodology which focus on Antopack SA only. The analysis of data is done by using AHP and TOPSIS technic according to methodology the results of this study is applicable for Antopack SA only. Results shows that the entry mode export which has low initial investment and low risk characteristic is the most convenient for Antopack SA