Amatör boksta performans planlama modeli
The Performance planning model in amateur boxing
- Tez No: 94394
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ AHMET DOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2000
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 26
Özet
02. Özet Bu çalışmanın amacı, amatör boksta performans planlama modelinin belirlenmesidir. Bu amaçla, amatör boksta orijinal bir model oluşturmaya çalışıldı. Daha sonra, boksta orijinal ve kuramsal bir yüksek performans modeli belirlendi. Bu amaçla; genel sporcu seçimi stratejisini boks branşına uyarlandı. Son olarak, boks branşı için, teorik bir makro planlama modeli geliştirildi.
Özet (Çeviri)
03. Summary The purpose of this study is to determine the performance planning model in amateur boxing. For this aim, it is tried to determine an original model in amateur boxing. After than, it is tried to determine an original and theoretical high performance planning model in boxing. For this reason, it is modified general strategy of sportsman's selection to boxing. At the end, it is modified a theoretical macro planning model for boxing. VI ILL, tîli&SEKOvıUn İM kl'ü'. i