Din görevlilerine göre sevgi evlerinde din eğitimi: Kastamonu ili örneği
Religios education in affection house according to religious officers officials: The case of Kastamonu province
- Tez No: 953078
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ İSLAM MUSAYEV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 2025
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
Araştırmamızın konusu; Kastamonu ilinde Sevgi Evleri'nde çalışan din görevlilerinin vazifelerini ifa ederken karşılaştıkları sorunlardır. Bununla birlikte onların tecrübeleri, gördükleri eksiklikler, görevlilerin kendi eğitim durumları ve donanımları ile alakalı bilgiler ve onların bizlere verebilecekleri çözüm önerileri, edebilecekleri tavsiyeleri nelerdir? Bunlar yer almaktadır. Burada konuya dahil olarak , Sevgi Evleri'nin ve din görevlilerinin tanımını ve önemini de belirteceğiz. Sevgi Evleri'nde din eğitiminin neden verilmesi gerektiğini ve bunun önemini de açıklayacağız.
Özet (Çeviri)
The subject of our research is; These are the problems faced by religious officials working in Love Houses in Kastamonu province while performing their duties. In addition, what are their experiences, the deficiencies they see, information about the officers' own training and equipment, and what solutions and recommendations they can give us? These are included. Here, we will include the definition and importance of the Houses of Love and religious officials. We will also explain why religious education should be given in Love Houses and its importance.