New Holland trakmak A.Ş.'de traktör iletim ve dağıtım sistemlerinin analizi
An Analyzing study upon tractor transportation and distribution systems on the new holland trakmak comp.
  1. Tez No: 95699
  2. Yazar: SUPHİ YALÇINKAYA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ İHSAN ACAR
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarım Makineleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
ÖZET Doktora Tezi NEW HOLLAND TRAKMAK A.Ş.'DE TRAKTÖR İLETİM VE DAĞITIM SİSTEMLERİNİN ANALİZİ Suphi A.YALÇINKAYA Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı Danışman: Doç.Dr.Ali İhsan ACAR Günümüzde bütün sektörlerde üretimden tüketime kadar olan zincirde dağıtım, son derece etkili işlemlerden biridir. Bu çalışmada, New Holland Trakmak A.Ş. tarafından dağıtılan traktörlerin üç ayrı ana bayiden alt bayilere dağıtım işlevi, uzaklık parametresi esas alınarak irdelenmiştir. Bu irdelemede incelenmesi öngörülen maliyet parametresi, uzaklık parametresi kapsamında değerlendirilmiştir. Sonuçta, New Holland Trakmak A.Ş. tarafından uygulanmakta olan fiziksel dağıtım sisteminin, ele alınan üç bölge için uygulanan ulaştırma modeli sonuçlarına göre, belirgin yanlışlar içermediği belirlenmiştir. Bu durumun genellemesinin yapılabilmesi, aynı yöntem ile bütün dağıtım bölgeleri ve dağıtım noktalarının incelenmesiyle olanaklı olabilecektir. 2000, 66 Sayfa ANAHTAR KELİMELER: Traktörler, fiziksel dağıtım, ulaştırma modeli, doğrusal programlama.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Ph.D.Thesis AN ANALYZING STUDY UPON TRACTOR TRANSPORTATION AND DISTRIBUTION SYSTEMS ON THE NEW HOLLAND TRAKMAK COMPANY Suphi A.YALÇ1NKAYA Ankara University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Agricultural Machinery Supervisor : Assoc.Prof.Dr.Ali ihsan ACAR Transportation models play a very important role in every kind of sector from production to consumption. In this study, the tractors, distributed by New Holland Trakmak Company, had been taken into the consideration depending distance parameter of their transportation from the three regional distributors to their subdistributors. In this analyze it had been considered per unit cost as a distance. As a result, the transportation system of the three regional distributors of the company had been acceptable according to the transportation models. In order to reach a successful result, it is necessary to apply this method to the all regional distributors of the company. 2000, 66 pages KEY WORDS: Tractors, product distribution, transportation model, linear programming