Modern olasılık teorisi kavramları
Modern probability theory concepts
  1. Tez No: 98111
  2. Yazar: MEHMET EYÜP KİRİŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi MODERN OLASILIK TEORİSİ KAVRAMLARI Mehmet Eyüp KİRİŞ Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Ana Bilim Dalı Danışman : Yrd. Doç. Dr. İbrahim GÜNEY Bu tez iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, çalışmamız için gerekli olan temel kavramlara ve teoremlere ayrılmıştır. İkinci bölümde çalışmanın temelini oluşturacak olan Modern Olasılık Teorisi ile ilgili tanım ve teoremler incelenmiştir. ANAHTAR KELİMELER : Olasılık Teorisi Matematiksel Olasılık Koşullu Olasılık Borel Uzayları Toplam Olasılık Yasası Karakteristik Fonksiyonlar
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT Msc Thesis MODERN PROBABILITY THEORY CONCEPTS Mehmet Eyüp KİRİŞ Afyon Kocatepe University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor : Assoc. Prof. Dr. Ibrahim GUNEY This thesis consists of two chapters. In the first chapter, all the necessary basic concepts and theorems for this study gave. In the second chapter, the theorems which are necessary for Modern Probability Theory were investigated. KEYWORDS : Probability Theory Mathematical Probability Conditioning Borel Spaces The Law of Total Probability Characteristic Functions