How Can be creative effective Mobile Language Learning Apllication to provide english vocabulary for student in Turkey
Türkiye'deki öğrenciler için İngilizce kelime öğretimini destekleyen yaratıcı ve etkili bir mobil dil öğrenme uygulaması nasıl tasarlanabilir?
  1. Tez No: 995058
  2. Yazar: ŞAFAK KILIÇ
  3. Danışmanlar: DR. DR. LYN PEMBERTON
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Unıversıty Of Brıghton
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Bilim Dalı
Özet
Günümüzde kablosuz iletişim teknolojisi hızla büyüyen bir alandır ve mobil cihazlar yaşamın her alanında kullanılabilecek birçok özelliğe sahiptir. Bu büyüme, eğitim kurumlarında bilgi teknolojilerinin gelişimine yönelik paradigmayı değiştirmiştir. Özellikle mobil cihazların sayısı her geçen gün artmaktadır ve bu cihazların eğitim alanında da kullanılması gerekmektedir. Bu çalışmada, İngilizce kelimelerin kolay bir şekilde öğrenilmesini sağlamak amacıyla bir mobil uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamanın adı mrkilicwordgame olup Google Play'de bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
Today, wireless communication technology is a field that is rapidly growing and mobile devices have many capabilities, which can be used in all areas of life. This growing has changed to the paradigm of the progress of information technology in educational institutions. Especially, the number of mobile devices has increased in each other day and we should use it in education area. In this study, we can create one mobile application to give easy way to learn English vocabulary. It is called as a `mrkilicwordgame` and it can be fund at Google Play