The feasibility study of computer ıntegrated manufacturing in software environment
Yazilim ortaminda bilgisayar tümleşik üretimin fizibilite çalişmasi
  1. Tez No: 1011133
  2. Yazar: CANER TAÇOĞLU
  3. Danışmanlar: DR. MİKE CLODE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Kıng's College London
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Mühendisliği Bilim Dalı
Özet
Bu çalışmada, MRP ve ERP sistemlerinin uygulama süreci, bu sistemlerin kullanımının somut ve soyut faydaları ve maliyetleri ile yazılım programlama kullanımı yoluyla dinamik ortamlarda üretim verimliliğini artırmanın çeşitli yolları tartışılacak ve bu programların kullanımına ilişkin fizibilite çalışması iki vaka çalışması yardımıyla sunulacaktır. Bir vaka çalışması, iyi bir ERP sistemi uygulama sürecinin gereklilikleri karşılandığında, bu sistemlerin kullanımından elde edilen faydaların çok yüksek olabileceğini göstermektedir. Diğer vaka çalışması ise bu sistemlerin dinamik ortamlarda kullanılmasının zorluklarını göstermektedir.
Özet (Çeviri)
In this study, implementation process of MRP & ERP systems, tangible and intangible benefits and costs of using these systems and several ways to increase the efficiency of production in dynamic environments by the use of software programming will be discussed, and the feasibility study of using these programs will be presented with the help of two case studies. One case study shows that when the requirements of a good ERP system implementation process are met, benefits gained from using these systems can be very high. The other case study shows the difficulties of using these systems in dynamic environments.