İnternette pazarlama
E-marketing
  1. Tez No: 101622
  2. Yazar: İLKAY KARADUMAN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. GÜNER EKİCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
ÖZET Bu çalışma, hızla gelişen bilişim teknolojilerinin, pazarlama sektörüne yaptığı etkilerle ilgilidir. Bilişim teknolojilerindeki gelişmeler klasik pazarlama anlayışının yanı sıra daha modern bir anlayış içeren internette pazarlama kavramının ortaya çıkmasını sağlamıştır. internette pazarlama yeni gelişmeye başlayan bir kavramdır. Firmaların mallarını internet üzerinden pazarlamaları ve tüketicilerin interneti kullanarak alışveriş yapmalarını içermektedir. İnternette pazarlama uluslar arası bir faaliyettir. Küçük işletmelere de büyük işletmeler kadar uluslar arası pazarda ürünlerini satma imkanı tanımaktadır. Aynı şekilde tüketicilere de satın almak istedikleri ürünü uluslar arası birçok alternatif arasından seçme olanağı vermektedir. Bu çalışmada ortaya konan veriler her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte farklı boyutlar kazanacaktır. İnternette pazarlamanın önümüzdeki yıllarda önemini arttıracağı muhakkaktır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This research is about the effects of info-communication technologies on marketing sector. Improvements on info-communication technologies obtained a new style on marketing including e-marketing. Electronic marketing (E-Marketing) is a newly growing concept. It includes firms marketing their goods on the net and consumers shopping on the net. E-Marketing is an international activity. Small companies may sell their products on the international market place as easy as big companies. As same as consumers may choose whatever they want to buy on international market place. The datums on this research will gain different dimensions with the technological improvement. E-Marketing will increase the importance in a few next years.