İnternette pazarlama ve İstanbul'daki dört ve beş yıldızlı otellerde bir uygulama
Internet marketing: An aplication in 4-5 starred hotels in İstanbul
  1. Tez No: 188954
  2. Yazar: ERDAL HAVABULUT
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. KAHRAMAN ÇATI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Bu çalışmada konaklama işletmelerinde internet pazarlamacılığının mevcut durumuve İstanbul'daki otel yöneticilerinin internet pazarlamacılığını nasıl algıladıkları bir anketçalışması yapılarak araştırılmıştır.Tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde pazarlama kavramı, pazarlamakavramının gelişimi ve 2000li yıllarda pazarlamada meydana gelen gelişmeler açıklanmıştır.İkinci bölümde internet pazarlamacılığı detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Son bölümde iseİstanbul'daki 4 ve 5 yıldızlı otel yöneticilerinin internet pazarlamacılığını nasıl algıladıklarıbir anket çalışmasıyla analiz edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the current situation of internet marketing in accommodationbusiness and how hotel managers in Istanbul perceive internet marketing is exploredby using a questionnaire.The thesis consists of 3 sections. In the first section the marketing concept,how marketing is developed and changes in marketing in the 2000s is described. Inthe second section, internet marketing is explained in detail. In the last section, howthe hotel managers of 4 and 5 stars hotels of Istanbul perceive internet marketing isanalyzed using a questionnaire.