Sokakta çalışan çocuklar ve İstanbul örneği
The Sample of Istanbul and children working at streets
  1. Tez No: 104692
  2. Yazar: İHSAN TORUN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BERRAK KURTULUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
öz Bilindiği gibi, Türkiye Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde öngörülen kriterleri yerine getirmek amacına yönelik çalışmalarını hızlandırmaktadır. İnsan haklan da AB üyelik müzakerelerinde yerine getirilmesi gereken bir kriterdir. Bu bağlamda çocukların eğitimi büyük önem arz etmektedir. AB kriterleri bir kenara, çocuklar tüm dünya için yarının geleceğidir. Bundan dolayı, onları sosyal hayata kazandıracak çalışma ve gerekli düzenlemelere acilen başlanması gereklidir. ABSTRACT As you know, Turkey has speed up her efforts and activities in order to meet criteria prescribed in the process of accession to European union. Human rights are necessary criteria for starting membership negetiation with EU. İn this context, the education of children is very important. Take aside EU criteria, they are future of tomorrow for all the world. Therefore, it must urgently be started to make efforts and put into action relevant regulations to have them adapted to social life.
Özet (Çeviri)