Dökümhaneler için kalite sistemi elkitabı modeli
The Model of quality system handbook for foundary
- Tez No: 105464
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET ÖZEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Metalurji Mühendisliği, Metallurgical Engineering
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Metalurji Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 410
Özet
TÜRKÇE ÖZET Dökümhanelere yönelik kalite sistemi elkitabı modeli çalışmasında, sektörde en çok rastlanan orta ölçekli bir demir-çelik dökümhanesi örnek olarak alınmıştır. Dökümhane organizasyonu ve kuruluş yapısı da yine uygulamada rastlanan ve kalite açısından uygun olan şekliyle alınmıştır. Talimatlara yönelik hazırlanan ve ek olarak sunulan elkitabı çalışması, bütün dökümhaneleri ve döküm uygulamalarım kapsamaktadır. iv
Özet (Çeviri)
SUMMARY“THE MODEL OF QUALITY SYSTEM HANBOOK FOR FOUNDRY”In this particular work on forming a model of quality system handbook; an iron-steel foundry, which is mastly seen in this sector has been taken as an example. The organization and the foundation structure of the foundry is taken in to account in the way that it is in the practice and appropriate for quality. The handbook work, which is inclined towards the directions is in the appendix and contains all the foundry and the casting practices.