The Logic of plan modifications: Ankara-1984-1988
  1. Tez No: 10554
  2. Yazar: LEVENT ÖZDEŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÖNÜL TANKUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Şehircilik ve Bölge Planlama, Urban and Regional Planning
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Şehir Planlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 188
Özet
ÖZET PLAN DE?İŞİKLİKLERİN MANTI?I ANKARA- 1984-1988 Levent üZDEŞ Yüksek Lisans Tesi, Şehir Planlama Böl. Tes Yöneticisi: Prof. Dr. Gönül TANKÜT Eylül 1990, 180 sayfa. 1984-1988 yıllarında, Ankara'nın kentsel gelişimi 1/50,000 nasıra planı doğrultusunda yönlenmiştir. Bu dönem boyunca uygulamaya ilişkin çeşitli sorun ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bir dişi plan değişikliklerine ihtiyaç duyulmuş ve bunlar gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmanın ana amacı, söz konusu değişikliklerin cinsini, yerini ve samanını saptamaktadır Bu bağlamda, (1984-1988 arası) bütün onaylanmış planların içindeki bilgiler -PW (Professional Write), File-Type ASCII- bilgisayar programına yüklenmiştir. Giderek bütün planların yansıttığı bilgilerin listeleri C: \LEV.J\ Directory'da yıllara göre saklanmıştır. Buna ek olarak, bütün onaylanmış planların içindeki bilgiler HG (Harvard Graphics) bilgisayar programına yeniden yüklenmiş, ve böylece tezin bütün grafikleri elde edilmiş; ve C: \LEVJ\ Directory'da ara zi- kullanımlarına ve yıllara göre saklanmış lardır. -iii-Sonuç olarak, aşağıdaki alt çizilmelidir; arasi kullanım larına ilşkin değişikliklerini, mahallelere ve yıllara göre dağılımı ve önemini. Anahtar Kelimeleri-' imar Planı imar Planı Değişikliği Mevsii imar Planı Toplu Konut Islah Planı Konut Re vis yon Planı imar Parseli Vesiyet Planı T a po la ma İlçe Belediyesi Resmi Kurum Belediye Hiamet Alanı Development plan Modification Plan Local Development Planning Mass-Housing Planning Housing- Improvement Plan Housing- Revision Plan Parcel Development Site Planning Title- Deed District Municipality Public Associations Municipal Service Area Bilim Dali Sayisal Kodu: 601.05.01. -iv-
Özet (Çeviri)
ABSTRACT THE LOGIC OF PLAN MODIFICATIONS: ANKARA - 1984-1988 Levent ÖZDEŞ Master Thesis in City Planning Supervisor: Prof. Dr. Gönül TANKUT Septembei" 1990, 180 pages During the years 1984-1988, Ankara's development is guided by the 1/50,000 general plan. A great variety of problems occurred as it regards implementation; hence, need for modifications had to be undertaken. This study aims, to determine the types, location and time of these modifications. For this purpose: All the approved plans' information (between 1984 and 1988) are loaded on the computer program PW (Professional Write) - File type: ASCII. All the enumerations of the plans are saved in Directory C: \LEVJ\, according to their years. In addition, the information of the approved plans are loaded again on HG (Harvard Graphics) computer program, in which all the graphs of this thesis are obtained. The graphs of this study are saved in Directory C:\LEVJ, according to the type of land use and its year. -i-As the result of this thesis the following can be underlined; List of land uses' subject to modification, according to districts and years. Key wards: Development plan; Modification Plan: Local Development Planning; Mass-Housing Planning: Hous ing- Improvement Plan : Housing-Revision Plan: Parcel Development: Site Planning: Title-Deed: District Municipality: Public Associations: Municipal Service Area: İmar Planı îroar Planı Değişikliği Mevsii imar Planı Toplu Konut İslah Planı Konut Re vis yon Planı imar Parseli Vesiyet Planı Tapolama ilçe Belediyesi Resmi Kurum Belediye Hiamet Alanı Science Code: 601.05.01 -ii-